UPCYKLOVANÁ BUNDA

Upcyklovaná bunda s ručně pletenými díly z ručně předené vlny. Vlna z ovcí SUFFOLK pochází z malého humánního chovu na severu Slovenska a byla ručně zpracována na území Česka a Slovenska. 

Materiál: 100% upcyklovaná bavlna, 100% ekologická vlna SUFFOLK

4 500 Kč
Skladem

Přední díly a zadní díl bundy tvoří ručně pletené díly, které jsou všity bavlněným proužkem. Díly jsou pleteny z ručně předené vlny. Vlna z ovcí SUFFOLK pochází z malého humánního chovu na severu Slovenska a byla ručně zpracována na území Česka a Slovenska. Suffolk je původně anglické plemeno pocházející z nížin, dnes velmi rozšířené a přizpůsobivé po celém světě. Chová se však především pro maso, takže jeho vlna je často považována za vedlejší produkt. Bunda byla upcyklována z vyřazeného textilu určeného k likvidaci. V tomto produktu se potkává odpadový textil s ručně předenou vlnou, která se paradoxně často stává předmětem černých skládek. Přesto se tyto materiály podařilo propojit a tvoří spolu vzájemnou symbiózou.

Nákupem tohoto produktu podpoříte férový byznys podporující české a slovenské řemeslníky a designéry zpracovávající vlnu. Našim společným cílem je však postupně navázat přímou spolupráci s chovateli ovcí, kteří mohou poskytnout kvalitní ovčí střiž z humánního chovu a kterým chceme za vlnu poskytnout spravedlivou výkupní cenu.

Limitovaná kolekce vytvořená v České republice.

Velikost: 38-40 

Materiál: 100% upcyklovaná bavlna, 100% ekologická vlna SUFFOLK

Údržba: prát ve studené vodě, sušit volně rozložené

The front and back of the jacket are hand-knitted parts that are sewn with a cotton strip. The parts are knitted from hand spun wool. The wool from the SUFFOLK sheep comes from a small humane breeding farm in northern Slovakia and has been hand processed in the Czech Republic and Slovakia. Suffolk is originally an English breed originating from the lowlands, today very widespread and adaptable all over the world. However, it is bred primarily for meat, so its wool is often considered a by-product. The jacket was upcycled from discarded textiles destined for disposal. In this product, waste textiles meet hand-spun wool, which ironically often becomes the subject of black dumps. Nevertheless, these materials have managed to combine and form a symbiosis with each other.

By buying this product you will support a fair business supporting Czech and Slovak artisans and designers processing wool. However, our common goal is to gradually establish direct cooperation with sheep farmers who can provide quality sheep shearling from humane breeding and to whom we want to provide a fair purchase price for the wool.

A limited collection created in the Czech Republic.

Size: 38-40

Material: 100% upcycled cotton, 100% organic SUFFOLK wool

Care: wash in cold water, dry loose

Kód Kód: 144
Jméno značky: Thee...
Kategorie: jacket /kimono
Záruka: 2 roky
Zpět do obchodu